Slovo trenéra

Utkání mladších dorostenek 19.02.2022 Havlíčkův Brod

Dnešní slovo trenéra Davida po utkání v Havlíčkově Brodě.

Cesta do Havlbrodu proběhla hladce, i když pěkně foukalo. Holky cestu prospaly.Začátek utkání (2:0) nenasvědčoval tomu co mělo přijít. Obrana 3:3 fungovala prvních 5 minut. Při této obraně musíme být důslední a to jsme nebyli. Dovolili jsme soupeři přihrávky v kontaktu dvou obránců, místo přerušení jsme dostávali jednoduché branky. Obranu jsme změnili na 1:5, která byla lepší, ale těch technických chyb! Na konci poločasu to bylo na ručník (19:11).O přestávce bylo ticho, takový zmar. Holkám jsem řekl, že nám zbývá 30 minut do konce utkání, potom končí zápas Obranu jsme změnili na 0:6. Holky dřely, dařila se spolupráce spojek s křídlem, hlavně na pravé straně, ale jen na to se vyhrát nedá. I díky zlepšené obraně, jsme dokázali snížit na rozdíl 4 branek. Zrovna v moment, kdy jsme byli nahoře jsme nedali tři koženky. Jak se říká, nedáš, a dostaneš. A tak to probíhalo posledních 10minut. Utkání končí 30:21 pro domácí.

Co říci závěrem, utkání se nám nepovedlo. Asi bude příště lepší, když budou dělat po cestě bugr než dospávat páteční večer.

Utkání mladších dorostenek 12.02.2022 Praha Vršovice

Co k tomu řekl trenér David:

Jedeme na Vršovice, jedna zastávka pro Michala v Plzni, poté čůrací u Berouna a následuje projížďka centrem Prahy na Vršovice.Holky dostaly klíče od šatny, my čekáme venku. S Burešem si dáme pivko a Míša nás následuje. Přicházíme do haly, je tam zima jak v Tachově dnes po ránu. Konstatujeme, : „holky se budou aspoň hejbat, akorát Mája vypadá, že by potřebovala zimní výbavu“.

Utkání začíná, první branku dává Mája, potom Kocka dva, vše funguje  jak dobře namazanej stroj. Hezké akce, nasazení a hlad po brankách o tom je první poločas. Poločas vyhráváme 18:9. Na začátku druhého poločasu je vidět, že hráčky vychladly a podle toho hra vypadá, druhý poločasy nám prostě nejdou. Příčinou může být ztráta koncentrace, naštěstí jsme dávaly 7m hody Mišky, které vytvořila Kajka z pěkných přihrávek Viky. Vyhráváme 31:23. První minuty za mladší dorky odehrála Natálka s vítězným koncem. Musím pochválit všechny Tachovské kočky v čele s naší brankářkou Natkou. Ještě  vzkaz pro Anežku:“ krvavé oči, zarputilost, super. Anežko, taky trochu toho rozumu“.

Jedeme domů, samozřejmě zastávka v Rudné u McDonalda. Hokejisti si z nás vzaly příklad a vedou nad Rusákama 3:1, takže parádní sobota.

Utkání 6.2.2022 proti Slávii Praha B

Hodnocení utkání Slavoj Tachov – Slavie B, očima z tribuny.

Hezká návštěva,  jen od Hujerů bylo 15 lidí. Divácké složení z řad rodičů, kamarádů, házenkářských mláďat bylo zvědavých na utkání našich Tachovských koček.

Utkání začalo tak, že tribuna žasla nad lehkostí a vášní, co holky předváděly na palubovce. Vedeme 6:1, 8:2, potom přišla malá krize, která započala time outem Slavie a neproměnění několika vyložených šancí, naopak soupeři se dařilo vše na co sáhl a skóre se srovnalo. Stále jsme si udržovaly 1-2brankové vedení. Poločas skončil, běžím do šatny zatejpovat natažený prst. Holkám předám pár postřehů, popřeju hodně štěstí a mizím na tribunu. Celý druhý poločas jsme na tribuně jak na trní, mláďata bubnují a ječí, diváci zatleskají hezké  akci, povzdechnou si nad neproměněnou šancí, podivý se nad rozhodnutím sudích a hlavně  jsou nervózní jak dopadne tato sportovní  detektivka. Holky jsou unavené, ale bojují.  Na konci vedeme o branku, ale soupeř srovnává. Utkání končí 25:25. Diváci děkují za předvedení hezkého sportovního představení oběma týmům.

Normálně invididuálně hráčky nehodnotím, ale musím udělat vyjímku. Viky dneska jsi hrála opravdu úžasně.

Závěrem musím poděkovat hráčkám, soupeři, rozhodčím a divákům za  fair play atmosféru.

Hodnocení turnaje mladších žáček v Kynžvartu 9.10

Sehráli jsme čtyři utkání, kdy se nám podařilo třikrát vyhrát.

Nestačili jsme pouze na Áčko DHC Plzeň, se kterým se momentálně nemůžeme rovnat.

Cílem turnaje bylo, aby si všechna děvčata vyzkoušela různé posty v útoku i obraně, dala si každá gól a především si spolu užila den s házenou.

První dvě utkání jsme sehráli s Kynžvartem, kde se nám opravdu dařilo točit sestavu a každá hráčka si mohla vyzkoušet post, na kterém ještě třeba nehrála.

Další zápas jsme hráli s DHC Plzeň“A“. Už při zdravení bylo jasné, že zápas bude jednoznačně v režii Plzně. Měli jak výškovou převahu, tak herní kvalitu, které se zatím nemůžeme rovnat. Přesto jsme dokázali několik branek vstřelit, děvčata srdnatě bránila a bojovala. V žádném případě se nejednalo o odevzdaný výkon a zápas jsme si užili.

Poslední zápas byl proti „B“ týmu Plzně, kdy jsme sice prohráli část „osobní obrana“, ale statečným výkonem všech hraček, jsme utkání při standardní hře otočili a dotáhli do vítězného konce.

Byla to krásná tečka za celým dnem,  všem hráčkám chci poděkovat za  přístup, nasazení a bojovnost. Jen tak dál a věřím, že se budeme dále zlepšovat.

Michal Bureš

Dnes přijely do Tachova hráčky z Kobylis.

25.9.2021

Děvčata na utkání nemohla dospat, vedeme ll. ligu, každého soupeře jsme přejeli o parník. Házená nás baví a jsme v tom co děláme opravdu dobrý.

I.poločas jsme začali neproměňováním jasných gólových příležitostí, v tom jsme zdárně pokračovali celou první půli. Přesto jsme šli do vedení 4:0, ale poté jsme navíc začali dělat technické chyby a po půly to skončilo 12:8 pro nás.

Holky o poločase byly skleslé, že jim to nejde. Tak jsme holkám vysvětlili, že vyhráváme o 4 branky. Hrajete dobře, jen se musíte uklidnit a hrát jak umíme. Jste přemotivované, hoďte to za hlavu, jdeme na ně! Pokřik: „jedno ❤️ jeden tým“.

ll. poločas jsme začali, tak jak jsme hráli v první půli, nervózně.  Diváci poznali, že potřebujeme pomoc a začaly holky povzbuzovat a poté nastala změna. Zpřesnili jsme hru a dokráčeli k jasnému vítězství.

Závěrem chci děvčata pochválit, za skvělí přístup k utkání, ale též pokárat? Ne, za hru, ale za negativní myšlení. Ne, vždy se daří, proto jak je to v té písničce:“ když nemůžeš, přidej víc, tak si prostě z plných plic……..“.

Hodnocení utkání Baník Most B – Slavoj Tachov 37:19 (17:12).

18.09.2021

Poprvé v letošní sezóně jsme zavítali na hostující palubovku do Ústí nad Labem, kde jsme odehráli utkání s Mostem. Docela jsme se těšili, že si zahrajeme v nádherné Mostecké sportovní hale, kde se odehrávají reprezentační zápasy, namísto toho jsme hráli na palubovce, kde bylo osvětlení jak v kinosále.

I. poločas holky na soupeře nastoupily ve velkém stylu a skóre narůstalo až na rozdíl 9 branek. Potom jsem změnil obranu z 1:5 na 0:6 a soupeř zkorigoval na rozdíl 5 branek.

O poločase po poradě, jsme se vrátily k obraně na 1:5.

II.poločas: Na začátku jsme vstřelili 5 gólů a holky se zklidnily a hrály krásné akce. V polovině utkání byla vyloučená Míša za zbytečný faul, kde se rozhodčí spíše domnívaly, že k zákroku došlo. Ale budiž, poté Most začal hrát agresivně v domnění našeho oslabení, ale holky se stmelily a předvedly, asi nejlepší 10ti minutoku v utkání. V závěru utkání mě překvapilo, že jsme na tom byli fyzicky lépe než soupeř.

Normálně to nedělám, ale chci poděkovat Anetě ke statečnému výkonu i přes hendikep, se kterým k utkání nastoupila.

Gratuluji hráčkám k zaslouženému vítězství, mám z vás radost.

Soutěž mladších žákyň-Rokycany.

18.09.2021

Při konfrontaci na hřišti jsem poznal, jak to vypadá, když se řekne, že jsme někoho obětovali. Náš stát obětoval sportování dětí a bylo to opravdu hodně znát. Výkonnostní rozdíl mezi dětmi i kolektivy je obrovský. Ale jsem rád za odehrané utkání po roce a půl, holky jsou statečné a přes kondiční i herní nedostatky předvedly vášnivé výkony.

Utkání je rozděleno na 3 části.

l. část osobní obrana s jednorázovým driblinkem- 10.minut,

2.průpravná hra – rychlé útoky

3. házená.

Do skóre o utkání se dohromady započítává osobní obrana a hra.

1.utkání Rokycany – Slavoj Tachov 11:8.

Jsme nervózní a hráčky natěšené. Začínáme osobní obranou, kde pokyny zní „každá hráčka má svého protihráče“ vezme za své, vznikají, jak bych to nazval, „skupinky hráček“ rozdělené dle barvy dresů. Bojujeme a jdeme do vedení 3:0, potom nastoupí rokycanští kluci a první část končí 5:5 .

Po pauze vyplněné průpravnou hrou, kterou nebudu raději komentovat, jdeme hrát házenou. Děvčata bojují a zodpovědnost za tým, na sebe bere Niky s Terkou. Pokyny jsou jasné, „připravte si to a buďte trpělivé“, ale zkuste usměrnit hráčky, které si to chtějí užít. Holky bojují, doslova lítají, trenér je zbytečný, ale po statečném výkonu prohráváme.

2. utkání DHC Plzeň – Slavoj Tachov 27:4.

Tak a čeká nás favorit soutěže.  Osobní obrana, oproti utkání s Rokycany to má nějaký formát. Holky se snaží, ale na fyzicky vyspělejšího soupeře nestačíme.

Hra má podobný průběh, jsem rád za každou pěknou individuální akci, která se holkám povede, za každý gól, který dáme. Utkání končí, ale jdeme ze hřiště se vztyčenou hlavou.

3. utkání VŠ Plzeň B – Slavoj Tachov 5:16.

Holky jsou unavené, ale odhodlané. Osobní obrana, dáme první, druhý gól, holky poznají, že to půjde, do soupeře se zakousnou a vydají ze sebe vše. Jejich plné hřiště.

Hra: jdeme mě na ně. Dáme je! Vyhrajeme! Hráčky se hecují a strašně touží vyhrát. Najednou jsou plné sebevědomí, dělají klíčky, nabíhají, pohybují se. Myslím, že překvapily fanoušky (rodiče), ale hlavně samy sebe. Vyhráváme a musím přiznat, že jsme to potřebovali jako pes drbání.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčkám, že jste to zvládly, protože odehrát tři utkání  o osmi hráčkách je výkon zasluhující uznání.

Holky máte moji poklonu.

Hodnocení utkání Slavoj Tachov – Jiskra Havlíčkův Brod 33:18 (17:4).

11.09.2021

Holky dobrá práce. Utkání jsme zvládli, hráčky od začátku makaly a soupeři daly jasně najevo, kdo je tady doma. Viky Bočanová to vystihla: „Natka s Anetou to jistily vzadu a my jsme je dodělaly vepředu.“

I. poločas: od začátku jsme do toho šlápli. Obrana hrála výborně a co prošlo, jistila Natka v bráně. První branky daly Míša s Julčou a k nim se přidaly další hráčky v čele s Viky a Kájou. Skóre narůstalo. Krásná házená plná kombinací, individuálních akcí a radosti ze hry.

II. poločas: holky jsem upozornil, aby se soustředily a pokračovaly ve stejném výkonu.  Co se stalo, polevily! Viky vstřelila po individuálních akcích dvě branky. Poté jsem si musel vzít oba time outy, aby se holky srovnaly, protože jsme posledních 12 minut  prohrály 8:2.  Po domluvě jsme se vrátili na správnou kolej a exhibičním tempem jsme utkání dohráli. Mája dostala diváky do varu, když za přispění fantastických přihrávek spoluhráček během tří minut vstřelila 4 branky.

Mám z děvčat radost, ale jako trenér musím hledat nedostatky. Hlavní problém je navázat na výkon ve druhém poločase, protože se nám to příště nemusí vyplatit. V prvních dvou utkáních jsme si vybudovali dostatečný polštář ve skóre. Nevíme ale, jak se holky zachovají v krizových situacích. Zatím nás soupeři neprověřily. Teprve potom se ukáže náš charakter. Já osobně holkám věřím.

Jedno srdce jeden tým.

Házenkářky Slavoje Tachov po velmi dobrém výkonu porazily Sokol Vršovice 29:14.

04.09.2021

Jak to viděl  trenér David Trkovský.

Děkuji všem hráčkám za výborný výkon.  Největší radost mám z nasazení a nadšení pro hru.  Po covidu, kdy vláda obětovala mládežnický sport, jsme po roce odehráli mistrovské utkání.  V zápase bylo vidět spoustu nedostatků, hlavně herní činnosti jednotlivce a součinnosti hry a kondice.

V l. poločase jsme zahráli vynikající hru, obrana byla důsledná, Naty zavřela bránu a v polovině utkání bylo hotovo (17:5). Holky nasadily vražedné tempo hry, kterou soupeř nedokázal akceptovat. Vysoká efektivita a týmová hra slavila úspěch.

V  II. poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu, ale postupem času, byla znát horší kondice a částečná ztráta koncentrace, kdy jsme dovolili soupeři z Vršovic korigovat výsledek utkání.

Naším největším problémem je udržet tempo hry, proto musíme zapracovat na získání kondice, aby dosáhla bývalé úrovně. Utkání nám taky ukázalo nedostatky v souhře dvojic, trojic, rychlého útoku z první a druhé vlny.  Musíme se také zaměřit na detaily ve všech herních činnostech.

Děkujeme divákům za podporu, která je hnacím motorem a chutí se vám ukázat, že na Tachovsku dokážeme hrát krásnou hru, kterou házená je.