Slovo trenéra

Hodnocení turnaje mladších žáček v Kynžvartu 9.10.2021

Sehráli jsme čtyři utkání, kdy se nám podařilo třikrát vyhrát.

Nestačili jsme pouze na Áčko DHC Plzeň, se kterým se momentálně nemůžeme rovnat. 

Cílem turnaje bylo, aby si všechna děvčata vyzkoušela různé posty v útoku i obraně, dala si každá gól a především si spolu užila den s házenou. 

 První dvě utkání jsme sehráli s Kynžvartem, kde se nám opravdu dařilo točit sestavu a každá hráčka si mohla vyzkoušet post, na kterém ještě třeba nehrála. 

Další zápas jsme hráli s DHC Plzeň“A“. Už při zdravení bylo jasné, že zápas bude jednoznačně v režii Plzně. Měli jak výškovou převahu, tak herní kvalitu, které se zatím nemůžeme rovnat. Přesto jsme dokázali několik branek vstřelit, děvčata srdnatě bránila a bojovala. V žádném případě se nejednalo o odevzdaný výkon a zápas jsme si užili. 

Poslední zápas byl proti „B“ týmu Plzně, kdy jsme sice prohráli část „osobní obrana“, ale statečným výkonem všech hraček, jsme utkání při standardní hře otočili a dotáhli do vítězného konce. 

Byla to krásná tečka za celým dnem,  všem hráčkám chci poděkovat za  přístup, nasazení a bojovnost. Jen tak dál a věřím, že se budeme dále zlepšovat.

Michal Bureš


Dnes přijely do Tachova hráčky z Kobylis.

25.9.2021

Děvčata na utkání nemohla dospat, vedeme ll. ligu, každého soupeře jsme přejeli o parník. Házená nás baví a jsme v tom co děláme opravdu dobrý. 

I.poločas jsme začali neproměňováním jasných gólových příležitostí, v tom jsme zdárně pokračovali celou první půli. Přesto jsme šli do vedení 4:0, ale poté jsme navíc začali dělat technické chyby a po půly to skončilo 12:8 pro nás.

Holky o poločase byly skleslé, že jim to nejde. Tak jsme holkám vysvětlili, že vyhráváme o 4 branky. Hrajete dobře, jen se musíte uklidnit a hrát jak umíme. Jste přemotivované, hoďte to za hlavu, jdeme na ně! Pokřik: „jedno ❤️ jeden tým“.

ll. poločas jsme začali, tak jak jsme hráli v první půli, nervózně.  Diváci poznali, že potřebujeme pomoc a začaly holky povzbuzovat a poté nastala změna. Zpřesnili jsme hru a dokráčeli k jasnému vítězství.  

Závěrem chci děvčata pochválit, za skvělí přístup k utkání, ale též pokárat? Ne, za hru, ale za negativní myšlení. Ne, vždy se daří, proto jak je to v té písničce:“ když nemůžeš, přidej víc, tak si prostě z plných plic……..“.


Hodnocení utkání Baník Most B – Slavoj Tachov 37:19 (17:12).  

18.09.2021

Poprvé v letošní sezóně jsme zavítali na hostující palubovku do Ústí nad Labem, kde jsme odehráli utkání s Mostem. Docela jsme se těšili, že si zahrajeme v nádherné Mostecké sportovní hale, kde se odehrávají reprezentační zápasy, namísto toho jsme hráli na palubovce, kde bylo osvětlení jak v kinosále.  

I. poločas holky na soupeře nastoupily ve velkém stylu a skóre narůstalo až na rozdíl 9 branek. Potom jsem změnil obranu z 1:5 na 0:6 a soupeř zkorigoval na rozdíl 5 branek. 

O poločase po poradě, jsme se vrátily k obraně na 1:5.

II.poločas: Na začátku jsme vstřelili 5 gólů a holky se zklidnily a hrály krásné akce. V polovině utkání byla vyloučená Míša za zbytečný faul, kde se rozhodčí spíše domnívaly, že k zákroku došlo. Ale budiž, poté Most začal hrát agresivně v domnění našeho oslabení, ale holky se stmelily a předvedly, asi nejlepší 10ti minutoku v utkání. V závěru utkání mě překvapilo, že jsme na tom byli fyzicky lépe než soupeř. 

Normálně to nedělám, ale chci poděkovat Anetě ke statečnému výkonu i přes hendikep, se kterým k utkání nastoupila.

Gratuluji hráčkám k zaslouženému vítězství, mám z vás radost. 


Soutěž mladších žákyň-Rokycany.

18.09.2021

Při konfrontaci na hřišti jsem poznal, jak to vypadá, když se řekne, že jsme někoho obětovali. Náš stát obětoval sportování dětí a bylo to opravdu hodně znát. Výkonnostní rozdíl mezi dětmi i kolektivy je obrovský. Ale jsem rád za odehrané utkání po roce a půl, holky jsou statečné a přes kondiční i herní nedostatky předvedly vášnivé výkony.

Utkání je rozděleno na 3 části.

l. část osobní obrana s jednorázovým driblinkem- 10.minut,

2.průpravná hra – rychlé útoky

3. házená.

Do skóre o utkání se dohromady započítává osobní obrana a hra. 

1.utkání Rokycany – Slavoj Tachov 11:8.

Jsme nervózní a hráčky natěšené. Začínáme osobní obranou, kde pokyny zní „každá hráčka má svého protihráče“ vezme za své, vznikají, jak bych to nazval, „skupinky hráček“ rozdělené dle barvy dresů. Bojujeme a jdeme do vedení 3:0, potom nastoupí rokycanští kluci a první část končí 5:5 .

Po pauze vyplněné průpravnou hrou, kterou nebudu raději komentovat, jdeme hrát házenou. Děvčata bojují a zodpovědnost za tým, na sebe bere Niky s Terkou. Pokyny jsou jasné, „připravte si to a buďte trpělivé“, ale zkuste usměrnit hráčky, které si to chtějí užít. Holky bojují, doslova lítají, trenér je zbytečný, ale po statečném výkonu prohráváme.

2. utkání DHC Plzeň – Slavoj Tachov 27:4.

Tak a čeká nás favorit soutěže.  Osobní obrana, oproti utkání s Rokycany to má nějaký formát. Holky se snaží, ale na fyzicky vyspělejšího soupeře nestačíme.

Hra má podobný průběh, jsem rád za každou pěknou individuální akci, která se holkám povede, za každý gól, který dáme. Utkání končí, ale jdeme ze hřiště se vztyčenou hlavou.

3. utkání VŠ Plzeň B – Slavoj Tachov 5:16.

Holky jsou unavené, ale odhodlané. Osobní obrana, dáme první, druhý gól, holky poznají, že to půjde, do soupeře se zakousnou a vydají ze sebe vše. Jejich plné hřiště.

Hra: jdeme mě na ně. Dáme je! Vyhrajeme! Hráčky se hecují a strašně touží vyhrát. Najednou jsou plné sebevědomí, dělají klíčky, nabíhají, pohybují se. Myslím, že překvapily fanoušky (rodiče), ale hlavně samy sebe. Vyhráváme a musím přiznat, že jsme to potřebovali jako pes drbání. 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčkám, že jste to zvládly, protože odehrát tři utkání  o osmi hráčkách je výkon zasluhující uznání.

Holky máte moji poklonu.


Hodnocení utkání Slavoj Tachov – Jiskra Havlíčkův Brod 33:18 (17:4).  

11.09.2021

Holky dobrá práce. Utkání jsme zvládli, hráčky od začátku makaly a soupeři daly jasně najevo, kdo je tady doma. Viky Bočanová to vystihla: „Natka s Anetou to jistily vzadu a my jsme je dodělaly vepředu.“ 

I. poločas: od začátku jsme do toho šlápli. Obrana hrála výborně a co prošlo, jistila Natka v bráně. První branky daly Míša s Julčou a k nim se přidaly další hráčky v čele s Viky a Kájou. Skóre narůstalo. Krásná házená plná kombinací, individuálních akcí a radosti ze hry.

 II. poločas: holky jsem upozornil, aby se soustředily a pokračovaly ve stejném výkonu.  Co se stalo, polevily! Viky vstřelila po individuálních akcích dvě branky. Poté jsem si musel vzít oba time outy, aby se holky srovnaly, protože jsme posledních 12 minut  prohrály 8:2.  Po domluvě jsme se vrátili na správnou kolej a exhibičním tempem jsme utkání dohráli. Mája dostala diváky do varu, když za přispění fantastických přihrávek spoluhráček během tří minut vstřelila 4 branky. 

Mám z děvčat radost, ale jako trenér musím hledat nedostatky. Hlavní problém je navázat na výkon ve druhém poločase, protože se nám to příště nemusí vyplatit. V prvních dvou utkáních jsme si vybudovali dostatečný polštář ve skóre. Nevíme ale, jak se holky zachovají v krizových situacích. Zatím nás soupeři neprověřily. Teprve potom se ukáže náš charakter. Já osobně holkám věřím.

Jedno srdce jeden tým.


Házenkářky Slavoje Tachov po velmi dobrém výkonu porazily Sokol Vršovice 29:14.

04.09.2021

Jak to viděl  trenér David Trkovský.

     Děkuji všem hráčkám za výborný výkon.  Největší radost mám z nasazení a nadšení pro hru.  Po covidu, kdy vláda obětovala mládežnický sport, jsme po roce odehráli mistrovské utkání.  V zápase bylo vidět spoustu nedostatků, hlavně herní činnosti jednotlivce a součinnosti hry a kondice.

     V l. poločase jsme zahráli vynikající hru, obrana byla důsledná, Naty zavřela bránu a v polovině utkání bylo hotovo (17:5). Holky nasadily vražedné tempo hry, kterou soupeř nedokázal akceptovat. Vysoká efektivita a týmová hra slavila úspěch.

   V  II. poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu, ale postupem času, byla znát horší kondice a částečná ztráta koncentrace, kdy jsme dovolili soupeři z Vršovic korigovat výsledek utkání.

      Naším největším problémem je udržet tempo hry, proto musíme zapracovat na získání kondice, aby dosáhla bývalé úrovně. Utkání nám taky ukázalo nedostatky v souhře dvojic, trojic, rychlého útoku z první a druhé vlny.  Musíme se také zaměřit na detaily ve všech herních činnostech.                                                             

Děkujeme divákům za podporu, která je hnacím motorem a chutí se vám ukázat, že na Tachovsku dokážeme hrát krásnou hru, kterou házená je.